T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BARTIN / MERKEZ - Vali Tevfik Başakar İlkokulu

Haberler

Ara

Tutum, Yatırım ve Türk Malları haftası sınıflarımızda ve okulumuz Çok Amaçlı Salonunda kutlandı.

Ara

Okulumuza yapılan çok amaçlı salonda ilk etkinliğimizi gerçekleştirdik. Salonumuzda yapılan sinema etkinliğinde çocuklar patlamış mısır eşliğinde film izlemenin keyfini çıkarttılar.

Kas

Vali Tevfik Başakar İlk ve Ortaokulunun hazırlamış olduğu Öğretmenler Günü etkinliğinde eğlenceli anlar yaşandı. Emeği geçen tüm öğrenci ve öğretmenlerimizin ellerine sağlık...

Kas

Okulumuz öğrencileri ve öğretmenleri bugün Sinemaya gitti. Rafadan Tayfa adlı filmi izleyen öğrenciler eğlenceli zaman geçirdi. 

Kas

Çocuğum İçin Okuyorum projemizin 2. Kitabının dağıtımı ve kitap okuma etkinliği için düzenlenen "KAYNAŞTIRMA KAHVALTISI " Bartın Belediye Tesislerinde, Belediye başkanının katılımıyla gerçekleştirildi.  Etkinliğimiz paydaş okul veli ve öğretmenleri ile okulumuz velileri katıldı. Projemize ilgi büyüktü.

Kas

Atamızın aramızdan ayrılışının 80. Yıldönümünde Atamızı, Vali Tevfik Basakar İlk ve Ortaokulu´ nun ortak olarak hazırladığı törenle andık. 

Kas

Okulumuz 3-A Sınıf öğretmeni Güzin Safranbolulu ve öğrencilerinin hazırlamış olduğu programla, Kızılay Haftası´nı kutladık. 

Kas

Okulumuzda 02 Kasım 2018 tarihinde okul öğrenci meclisi seçimleri gerçekleştirildi.  Yapılan oylamada 3-A sınıfından Rüzgâr Çay oy çokluğu ile öğrenci temsilcisi oldu...

Ekm

   Vali Tevfik Basakar Ilkokulu olarak Cumhuriyet Bayramı´nı coşkuyla kutladık. 

Ekm

 Okulumuzda uygulanan 2 projemiz ´´DIFFERENT BUT SIMILAR´´ ve ´´KEEP THE 3RS IN YOUR HEAD´´ projelerimiz Avrupa´ da sadece kaliteli uygulamalara verilen Avrupa Kalite Etiketi Ödülüne layık görüldü... 

Ekm

       ÇOCUĞUM İÇİN OKUYORUM PROJESİ, 16 ekim 2018 tarihinde saat 10.00´da, Bartın Valisi Nusret DİRİM, Belediye Başkanı Cemal AKIN,  İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb. Yavuz Selim KAPANCI, İl Emniyet Müdürü Ogün VURAL, İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar DEMİR, İl Müdürleri, Okul İdarecileri, öğretmenler, veliler ile öğrencilerin katılımıyla Vali Tevfik Başakar İlkokulu bahçesinde başladı.
 
       Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan proje etkinliğinin açılış konuşması Okul Müdürü Özay KARADEMİR tarafından yapıldı. Ardından 15 dakikalık okuma etkinliği ve kitap dağıtım töreninin ardından etkinlik sona erdi...

Ekm

Okulumuz idaresi ve öğretmenlerinden oluşan bir ekip Bartın Valisi Nusret Dirim´i ziyaret etti. Ziyaretlerinde ´´Çocuğum İçin Okuyorum´´ projemiz tanıtıldı ve proje açılışı için Valimiz okula davet edildi...

Eyl

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında okulumuz 1-B sınıfı öğrencileri ve öğretmenleri Güldane Gedik ´in yürütmüş olduğu uluslararası e-Twinning projeleri "Different But Smilar ve Kültürümüzün Işığı Sensin " Ulusal Kalite Etiketi almaya layık görüldü. 

Eyl

Okulumuz 4. Sınıf öğrencilerinin hazırladığı, 15 Temmuz Şehitlerini Anma Günü ve İlköğretim Haftası kutlama programı yapıldı. Programa tüm öğrenci ve öğretmenler katıldı. 

Haz

2017-2018 Eğitim -Öğretim Yılı´nı başarı ile tamamlamış olmanın gururu ile okulumuzda bugün karne töreni yapıldı. Okulumuzdan ayrılan öğretmenlerimize Okul Müdürümüz Özay Karademir plaket verdi.  Halk oyunu gösterisi ile program sona erdi.